V piatok 16.9.2022 žiaci našej školy absolvovali účelové cvičenie v novozámockom parku Sihoť. V prvých ročníkoch sme sa zamerali na otázky cestnej dopravy, 1. pomoci, civilnej a požiarnej ochrany. Pre vyššie ročníky to bola oblasť topografie, riešenia mimoriadnych udalostí a tiež 1. pomoci. Na stanovištiach sa žiakom venovali pridelení vyučujúci. Súčasťou cvičenia bol aj turistický pochod po hrádzi rieky Nitra. V rámci športových aktivít sa žiaci zabavili so špecifickou loptou na rugby. Spestrením cvičenia bola aj návšteva blízkeho Múzea J. Thaina, kde sme si pozreli aktuálnu výstavu „Treťohorné more“ a zároveň aj archeologickú expozíciu „Po stopách predkov“ i expozíciu „Anton Bernolák – život a dielo“.
2022. szeptember 16-án, pénteken „Az ember és természet védelme” elnevezésű gyakorlatorientált képzésen vettek részt iskolánk diákjai az érsekújvári Sihoť parkban. Az alacsonyabb évfolyamok diákjai a közúti közlekedés, az elsősegélynyújtás, a polgári- és tűzvédelem kérdéskörével foglalkoztak. A felsőbb évfolyamok diákjai a topográfia, a különleges helyzetek megoldása és az elsősegélynyújtás területén bizonyították tudásukat. A diákokat a különböző állomásokon felkészült tanárok foglalkoztatták. A gyakorlat részét képezte a Nyitra folyó töltésén tett menetgyakorlat is. A sporttevékenység részeként rögbilabdával is játszhattak a diákok. A gyakorlatot változatossá tette a közeli J. Thain Múzeum látogatása, ahol megtekintettük az aktuális „A harmadkori tenger” kiállítást, valamint „Az ősök nyomában” régészeti kiállítást és az „Anton Bernolák – élete és munkássága” című kiállítást is.
Dobosi Henrietta